Масирана работа на техника и хора за ден отвори улица Веренишка в Монтана. Така западния вход на града е почти готов.
Отсечката е 890 метра, остава довършителна работа по всички преки, които излизат на улицата, включително и бетонната стена над улица "Гоце Делчев". Пръстта там вече е насипана и до 20 юли целият обект „Западен вход на Монтана" трябва да бъде приключен.
Това е най-големият инфраструктурен обект в общината за настоящата 2009 година. Според изпълнителният директор на фирмата Пътинжинеринг М, Тони Петров, гаранционният срок е 5 години, но за Монтана - трябва да важи поне в 10 годишен период.