Камион с цигари предназначени за изгаряне в „Холсим" са задържали полицаите в Мездра. В петък около 18:00 часа е получено съобщение в Районното управление на МВР в града от техни колеги от Враца, че трябва да се задържи товарен автомобил „Мерцедес" с прицеп „Шмиц". Той е превозвал циграи с изтекъл срок на бандерола предназначени за унищожаване. Полицаите открили камиона на паркинг в Мездра, но шофьорът не бил там. До установяване на водача автомобилът е бил запечатан и охраняван от органите на реда.
Вчера в 08:00 часа сутринта е задържан и шофьора, който е и собственик на товарният автомобил. Това е В.В. на 49 години от град Мездра. В негово присъствие е бил извършен оглед на превозното средство и са открито близо 500 стека цигари от различни марки. В.В. е предал доброволно товара на полицията. По случая е образувано досъдебно производство.