Заловиха телефонни измамници
Заловиха телефонни измамници / netinfo

 Двама телефонни измамници  са заловени вчера в Монтанско, съобщава от ОД на МВР - Монтана. Единият случай е от с. Сумер, жертвата се е обадила веднага в полицията и обяснила за искана сума от 14 хил. лв. Малко по-късно полиците задържали М.Б. на 54-години от Монтана, в дома на когото са открити 3950лв. Задържаният признал, че парите са от измами по телефона. М.Б. е задържан за 24 часа.

В Берковица 71-годишен мъж е повярвал на измамника, завил във вестник 600 лв. и тръгнал да ги предаде на уречено място. Полицаите са задържали 32-годишен мъж, у когото са намерени завитите във вестника пари, отговарящи по сума и номинал на описанието на възрастния човек. Задържаният е криминално проявен.