Заловиха двама неправоспособни пияни шофьори
Заловиха двама неправоспособни пияни шофьори / netinfo

Двама пияни водачи без книжки засякоха органите на "Пътна полиция" снощи, съобщават от ОД на МВР Враца.

В Козлодуй, на ул."Симеон Русков" автопатрул спрял за проверка матоциклет "Вангие Ви", собственост и управляван от М.Б. от с.Хърлец. При извършената проверка с "Алкотест дрегер" уреда отчел 2,33 промила алкохол. Водачът е съпроводен за вземане на кръв за лабораторен анализ, след което е задържан в РПУ Козлодуй за 24 часа и му е съставен акт по ЗДП.  

В 21,50 в с.Камено поле на изхода за с.Драшан автопатрул е спрял л.а. "Ауди 80", управляван от Ц.А. от с.Рогозен. От извършената проверка е установено, че водача управлява след употреба на алкохол - 0,98 промила. Издаден му е талон за кръвна изследване, но не се е явил за вземане на пробата.