Странно послание получи кметът на с. Пишурка, област Монтана Димитър Митов.
"Пазете селото... от тези, които му мислят "доброто" за своя сметка и не го давайте на тези, които стигнаха до върха си, без да запомнят от къде са тръгнали! Оставете го на тези, които са тук заради самото него. И най-вече на тях."
Това е написал бившият кмет на селото Антон Десподов ( вече покойник) през 1989г., малко преди промените, на стена в сградата на кметството. По време на започналият наскоро ремонт, под стара ламперия се открило и това послание.