Бъдещето на спортното училище във Враца обсъдиха със спортния министър Свилен Нейков областният управител Пепа Владимирова и временно изпълняващия длъжността кмет на общината Светла Кръстева.
Министър Нейков подготвя преминаването на спортните училища от общински в държавни. Идеята е врачанското спортно училище да стане базисно за Северозападна България. То ще бъде едно от осемте такива училища в страната.
„Враца разполага с огромна спортна база и това е един голям плюс. С повече инвестиции и реконструкции по европейските програми, за които ще помислим в бъдеще с областния управител и кмета на града, Враца може да стане център за подготовката на спортисти и провеждане на състезания от различен мащаб", уточни министърът. Свилен Нейков информира г-жа Пепа Владимирова за срещата между него и министъра на образованието Йорданка Фандъкова тази седмица, на която двамата ще обсъждат стъпките за преминаване на спортните училища от общински в държавни.