Конференция по превенция и борба с трафика на хора ще се проведе днес в сградата на Областна администрация във Враца. Инициативата се реализира от Сдружение “Жар и светлина” , Областна администрация и Педагогическия колеж.
Срещата е част от проекта “Изграждане на местен капацитет за борба с трафика на хора”. В нея участие още ще вземат представители на РДВР, РИО, Агенция за закрила на детето, ромски организации, Социално подпомагане, представители на общинските администрации.
Ще бъде разработена и Програма за превенция и защита на деца в риск и жертва на трафик, която да се реализира в училищата в областта.