Увеличават средствата за интеграция на хората с увреждания във Враца
Увеличават средствата за интеграция на хората с увреждания във Враца / netinfo
Над 148 хиляди лева отпуснало Министерство на труда и социалната политика за интеграция на хората с увреждания в област Враца . Това е близо 5 пъти повече спрямо миналата година, когато за това са били предвидени около 23 хиляди лева.

С тях са обучени и наети на работа 41 души само през второто полугодие. Според директора на Бюрото по труда във Враца Маргарита Ангелова от началото на 2008-ма цифрата на квалифицираните и наети на работа инвалиди вече е 44. Към момента има възможност да бъдат обучени и настанени на работа още петима души.