"Гранд При България” по автомоделизъм под шефството на община Враца започва в петък в града под Околчица. Наградният фонд е 1000 лв., каза Огнян Филипов, зам.-председател на Българската федерация по автомоделни спортове .
60 състезатели от 19 клуба в страната с 95 модела ще участват в надпреварата. Състезанието ще се проведе на единствената в страната писта, подготвена за такъв род рали - в Социалния комплекс за работа с деца във Враца. Врачанският отбор ще участва с вицешампиона Дамян Петров, Ивайло Тониев, Георги Ивов и Мартин Петров, които са сред най-добрите в страната. Подробностите - в прикачения звуков файл: