Утре - на старт  като във Формула 1
Утре - на старт като във Формула 1 / netinfo

"Гранд При България” по автомоделизъм  под шефството на  община Враца започва в петък в града под Околчица. Наградният фонд е 1000 лв., каза Огнян Филипов, зам.-председател на Българската федерация по автомоделни спортове .

 

60 състезатели от 19 клуба  в страната с 95 модела ще участват в надпреварата. Състезанието ще се проведе на единствената в страната писта, подготвена за такъв род рали - в Социалния комплекс за работа с деца във Враца. Врачанският отбор ще  участва с вицешампиона Дамян Петров, Ивайло Тониев, Георги Ивов и Мартин Петров, които са сред най-добрите в страната. Подробностите - в прикачения звуков файл: