Несъобразена скорост и навлизане в насрещното платно за движение са причини за катастрофа станала вчера около 6:50 часа. На път Е-79 в близост до разклона за село Ребърково се блъскат „Фолксваген Голф” управляван от В.М. от град Сандански и „Опел Вектра”, собственост и управлявана от Д.Д. от Враца. При инцидента тежко е пострадал шофьора на Голфа, който е настанен в хирургичното отделение на врачанската болница с фрактура на черепа, мозъчно сътресение и контузия на белия дроб. Той е с временна опасност за живота. Леко пострадала е и жената возеща се в Опела, която е съпруга на шофьора. Тя е с охлузни рани и е освбодена, следа като е обслужена в спешния медицински център.
Катастрофата е станала в участък с повишена концентрация на пътно-транспортни произшествия и с ограничение на скоростта 40 км/ч. Виновен за инцидента е пострадалият водач на Фолксвагена, който се е движил с несъобразена скорост и е навлязъл в насрещното движение, след което се е блъснал странично в другата кола. Пробата за алкохол на шофьора на Вектрата е отрицателна, а на другия водач е взета кръвна проба, резултатите от която все още не са готови. Щетите нанесени по двете коли са за около 5000 лв.