Новата сиренно-оповестителна система в Монтана ще бъде задействана отново днес от 11 часа, информират от "Гражданска защита". Ще бъдат излъчени новите сигнали за тревога и за край на тревогата, които ще бъдат съпътствани от гласова информация. Тестът ще продължи до 20 минути.
Според решение на Министерския съвет системата се тества два пъти годишно - на 1 април и на 1 октомври. Целта е да се провери изправността на системата за оповестяване, както и хората да свикнат с новите сигнали и да ги разпознават.
Днес сирените ще вият пробно в още 9 града.