Създадоха общинска фирма Чистота Лом
Създадоха общинска фирма Чистота Лом / netinfo

Общинско предприятие «Чистота Лом» ще извършва дейностите по сметъсобиране и сметоизвозване, реши Общинският съвет, след като договорът с фирмата-концесионер «Титан-Север» бе прекратен. По предложение на кмета Пенка Пенкова общинските съветници одобриха създаването на предприятието и приеха структурата и правилника за дейността му.

686 000 лв. са предвидени за закупуването на собствени съдове за смет и специализирана техника. Още 131 952 лв. ще са необходими за оперативни разходи като горива, заплати и издръжка на предприятието за четвъртото тримесечие на 2009 г. лв. В тези средства са включени и разходите за извозване на битовите отпадъци до регионалното депо в Монтана. Инвестиционните разходи за дейността на новото общинско предприятие „Чистота-Лом" обаче ще бъдат одобрении от Общинския съвет на следващо заседание.