Приключи ремонтът на сектор "В" на стадион "Христо Ботев" във Враца. При него е подменена е конструкцията и е обновен сектора. Върху направените нови бетонни конструкции са монтирани 2 200 пластмасови седалки. Средствата за въстановяването на сектор "В" на стадион "Христо Ботев" са осигурени от община Враца и са в размер на 257 000 лева.
Официалното откриване ще бъде на 22 август от 17.30 часа преди срещата от третия кръг в Западната "Б" група между отборите на "Ботев" - Враца и "Балкан"-Ботевград. Временно изпълняващият длъжността кмет на община Враца Светла Кръстева и управителят на спортни имоти Веселин Иванов ще прережат официално лентата.
"Ремонтните дейности на сектор "В" са продължили около 20 дни", съобщи управителят на „Спортни имоти" Веселин Иванов. Преди година също бе направен ремонт на стадион "Христо Ботев" във Враца. Тогава изцяло бе ремонтиран сектор "А", където бяха поставени 2 800 нови седалки отговарящи на изискванията на лицензионната комисия. В ложата на стадиона бяха отделени специални места за журналисти. Беше извършен и основен ремонт на битовите помещения, обновени бяха баните, както и външните тоалетни. Изцяло бе реконструиран и разширен външният североизточен вход, съобразен с противопожарните норми. За миналогодишният ремонт отново община Враца предостави парите, които бяха в размер на близо 300 хиляди лева, коментира Светла Кръстева.