Спортист на месеца връчиха във Видин
Спортист на месеца връчиха във Видин / netinfo

Наградата "Спортист на месеца" за  юни и юли връчи кметът на Видин Румен Видов днес.  За месец юни наградата получи  спортен клуб „Борба, самбо, джудо". Клубът има четири спечелени купи на отборно класиране. Състезателите от клуба са републикански  вицешампиони във възрастовите групи девойки младша възраст и юноши младша възраст. Има спечелено II отборно място във възрастова група жени, 5-то отборно място при мъжете и 5-то отборно място при младежи до 20години. Наградата получи лично капитанът на отбора девойки младша възраст Цветелина Цветанова.

 

Волейболният клуб „Бдин-Вида" беше отличен за месец юли. Към клуба се състезават пет отбора момичета и четири отбора момчета в различни възрастови групи. Отборът момичета до 15 годишна възраст е на I място на регионално първенство регион Хемус, 1-во място на зона - град Перник , републикански шампиони в град София. Отборът е републикански  шампион на ученически игри и 2-ри на международен турнир „Руская зима".