Писмо, регламентиращо начина на получаване на информация от общината, провали днес заседанието на Общинския съвет във Враца. В писмото се посочва, че питанията могат да стават само чрез секретаря на общината Пламен Кръстев. Това предизвика недоволство сред съветниците на БСП, ВМРО и групата "Не така".
Те напуснаха залата с мотива, че не само се ограничава достъпът им, но и получаваните отговори не са по въпросите, които са задавани. След предложената едночасова почивка групите отново напуснаха залата, а останалите представители на ГЕРБ и НДСВ нямаха необходимия кворум и заседанието беше закрито.
"Свиквам председателски съвет за изясняване на ситуацията", обяви пред "Дарик" председателят д-р Костадин Шахов.
В края на месец юли т.г. новоизбраният председател на ОбС-Враца Костадин Шахов задава писмено въпрос по какъв начин се осъществява подаването на информация до членовете на Общинския съвет. В отговора е указан реда, според който информацията се предоставя след писмено зададени въпроси, изпратени до кмета с придружително писмо от председателя на ОбС-Враца.
Недоволство предизвиква текстът, който гласи, че „Не е разрешено на общинските съветници сами да събират необходимата информация директно от служителите на Община Враца." Това е необходимо ограничение, тъй като съществуват процедури в българското законодателство за предоставянето на различен вид служебна информация, уточниха от администрацията.