Неавторизирано писмо, с което група медицински работници твърдят наличието на множество законови нарушения, извършени в процеса на управление на "МБАЛ - Христо Ботев" АД - Враца, е получено в деловодството на Община Враца. В тази връзка временно изпълняващия длъжността кмет на общината Светла Кръстева е изпратила сигнал до Районна прокуратура - Враца, Окръжна прокуратура - Враца, Апелативна прокуратура - София, Върховна касационна прокуратура, Главен прокурор на РБ, както и до Министъра на здравеопазването.
Едно от нарушенията е, че се извършва ремонт с държавни пари на отделения, които ще функционират като частни.
Община Враца е миноритарен акционер в споменатото дружество и като такъв е изискала и получила от изпълнителния директор копия от документите, касаещи отдаването под наем на сградата на бивши УНГ, Офталмологично и Неврологично отделения. Тъй като общината няма компетентност по извършване на проверка по случая, е бил изпратен сигнал до Прокуратурата.