С.Сакскобурготски: Очаквам висока изборна активност за доброто на България
С.Сакскобурготски: Очаквам висока изборна активност за доброто на България / netinfo

"Малък град, но с голямо сърце", така определи Мизия Симеон Сакскобурготски, който вчера бе на посещение в града, за да подкрепи кандидатите за народни представители от партия НДСВ.

"Дошли сме тук в подкрепа на един чудесен екип, който има не само д-р Крушовенски, областният управител д-р Георгиев и много други ценни, качествени и повече от способни хора, както и самата Христина Христова, за която лично мога да кажа, че рядко съм виждал човек по-способен, готов винаги да работи, компетентен  и същевременно с голямо сърце, защото винаги ме е съветвала къде и какво можем да направим, най-вече за хората, които се нуждаят от помощ, или които се нуждаят от подкрепа, каза в обръщението си С.Сакскобурготски.

Предстоят ни избори, а това е нещо много важно в демокрацията, демокрацията се подкрепя с участие. Този принцип е необходимо да се спази, ако искаме България да се превърне в една съвременна страна, където всеки може свободно да избере кой да го представлява, кой да управлява. Аз по някога го казвам и на шега, но е факт - ако не участваш, нямаш и право да протестираш  после. За това се надявам, че Мизия ще покаже една висока изборна активност. И тук вече не агитирам само за НДСВ, ами агитирам за страната - високата активност да е за доброто на България!"

Във визитата участваха и кандидатите за народни представители от НДСВ за монтанско - водачът на листата Любомир Дацов,  мажоритарният кандидат д-р Мариета Райкова, областният управител на Монтана Тодор Върбанов - втори в листата и др.

Негово Величество получи подарък-рисунка от 10 годишния Петко Тодорчев, отличен в конкурс за детска рисунка по случай Деня на река Дунав. Момченцето бе представило България като кораб, управляван от Симеон Сакскобургготски. 

На площада в Мизия бе осветен и курбан, подарен им от С.Сакскобурготски и неговата съпруга, по повод празника Вси български светии.