Междуобщинското депо за твърди битови отпадъци край Враца ще бъде посетено утре в 10:00 часа от областния управител д-р Антонио Георгиев и кметовете на Враца инж. Тотю Младенов и на Мездра Иван Аспарухов. Те ще се запознаят на място с проблема за изчерпване капацитета на депото и чакащото разширение.
Според проектирането и експлоатацията на депото от октомври 2000-та година изградените клетки 1.1 и 1.2 могат да приемат отпадъци до края на тази година. Общините Враца и Мездра са разработили проект за разширение на съществуващото депо с още две клетки - 2.1 и 2.2. Необходимите средства за построяването им са в размер на 17 милиона и 843 хил. лева. Чака се одобрение и включване на проекта за финансиране по ОП „Околна среда". МОСВ е информирано, но все още няма отговор от страна на министъра.