Продължават ремонтните дейности в Гимназия „Д-р Иван Панов" в Берковица, част от проектът „Подобряване на образователната инфраструктура в подкрепа на устойчиво местно развитие на територията на община Берковица" по Оперативна програма „Регионално развитие".
В момента се работи по малката сграда в двора на учебното заведение. Постройката е изцяло санирана отвътре. Поставени са нов под и плочки по стените, нова дограма. В момента сградата се подготвя за външно и вътрешно боядисване. В нея ще се помещава учебната кухня за специализираната паралелка по туризъм в Гимназия „Д-р Иван Панов".
Проектът по Оперативната програма е на стойност 986 хиляди лева. Със средствата се извършват енергоспестяващи мероприятия в Първо основно училище „Никола Вапцаров" и Гимназия „Д-р Иван Панов" Берковица. Освен подмяна на дограма, саниране на сградите, подмяна на парните инсталации в двете учебни заведения ще се извършат още - ремонт на спортните съоръжения в Първо основно училище и кухнята в Гимназията.