"Издирват дядо избягал от дома в Добридол" съобщава от първа страница "Лом прес". Пети ден полицаи и служители в Дома издирват 79 годишния Любомир Пенев от Монтана. След като дълго се заканвал, че ще избяга от от старческия дом, дядото осъществил плана си рано сутринта на 13 юли. Човекът страдал от деменция и в началото на годината бил настанен в Дома от близките си.
"Слагат край на търговията със задлъжнели фирми". Управителите на фирмите или членовете на органите на управление са солидарно отговорни за задълженията на фирмите си при неподаване на декларация за данъци или задължителни осигуровки. Това е записано в указание на изпълнителния директор на НАП, съобщи шефът на Териториалната дирекция в Монтана Красимира Александрова.
Още една новина от втора - "Расте броят на малолетните престъпници". Три пъти се е увеличил броят на наложените възпитателни мерки за престъпления, извършени от малолетни. Това отчитат от Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни в Лом. През 2008 г. комисията е наложила 131 възпитателни мерки на малолетни престъпници, докато през 2007 г. техния брой е бил 45.
Най-често невръстните престъпници извършват кражби на движимо имущество от частни домове, хулиганстват или проявяват агресия. Сред правонарушителите има и такива, управлявали МПС без книжка, както и обвинени за кражба на ток.
И един коментар на вестника от страница трета, в рубриката "Хайде пак" - "Има, няма..."
Убийствени горещини. Дунав ненормално е над 6 метра. Няма градеж на кейова стена. Няма плаж. Крановете на пристанището тъжно не помръдват. Няма и концесия......
Дотук с нямането. Щото така скоро и нас може да ни няма. Има ново правителство. С нови обещания.ще има и нови проблеми. С ново тежко наследство. Ще има и нови виновни. Ще има и стари невинни...
Ще има. Всичко ще има. Стига да не се удавим в собственото си интелектуално, безхаберно и мързеливо нямане.
Има, няма. Просто такъв е животът.