13 пощенски станции във врачанска област приемат вече декларации за доходите, получени от физическите лица през 2008 г., съобщиха от НАП. Три от пощенските станции са във Враца, две в Козлодуй, а останалите са във всички общински администрации в региона. Това е един от алтернативните начини, с който се цели гражданите да бъдат улеснени. Другите са чрез изпращане с пощенски плик или по електронен път.
За двете работни седмици от старта на данъчна кампания`2009 в Териториалната дирекция на НАП във Враца своите доходи са декларирали 50 жители на областта.
От приходната администрация напомнят на гражданите, че подаването на годишните данъчни декларации по извънтрудови правоотношения е задължително, независимо от въвеждането на плоския данък и от това дали имат да довнасят суми или не. Неподаването на декларация подлежи на глоба в размер до 500 лева. Крайният срок за подаване на годишна данъчна декларация е 30 април