Откриха новия туристически маршрут във Враца
Откриха новия туристически маршрут във Враца / netinfo

Новият туристически маршрут "Наследствена пътека „Антична и Средновековна Вратица" бе открит от кметът на община Враца инж. Тотю Младенов и временно изпълняващ длъжността областен управител Огнян Пищиков. Еко-пътеката преминава през археологическия обект в местността „Градище" до прохода Вратцата.


 Там според историческите сведения е възникнал град Враца. Изграждането й е продължило около три месеца, а стойността  - около 6 хиляди лева. На откриването директорът на Природен парк „Врачански Балкан" Николай Ненчев заяви, че дирекцията работи ползотворно с всички институции. Само връзката между община, областна управа и неправителствения сектор ще доведе до положителни резултати. По думите му "Никой не може да ни спре да работим докато Враца не стане една добре развита и привлекателна туристическа дестинация".

Изграждането на наследствената пътека е подчинено на родолюбивата цел да бъде повдигнато българското национално самочувствие. „Враца е на годините на Рим и ние може да се гордеем с това", коментира Огнян Пищиков. Тепърва ще докажем, че от разкопките при Вратцата ще излизат сензации, които ще поставят града ни до нивото на Европейските и световните градове с хилядолетна история.

Инж. Тотю Младенов коментира, че с общите усилия на много хора и институции само за няколко години Враца и региона се превърнаха в привлекателна туристическа дестинация. Община Враца  ще продължи да работи в посока развитие и популяризиране на значими за региона места. „Само след няколко години Враца ще е отворена за света", допълни още г-н Младенов