Д-р Сашо Цветоков, общински съветник от ГЕРБ, е новият председател на Общинския съвет в Лом. Той бе избран с 21 гласа „за", 5 „против" и един „въздаржал се". До избора на нов председател се стигна, след като през последната година нито една от кандидатурите за поста не бе одобрена и Общинският съвет беше оглавяван от временен председател - инж. Михаил Михайлов.
Д-р Сашо Цвеков е 40-годишен, женен в с две деца. Завършил е медицина в Плевен, има две специалности гинекология и онкология. През 2007 г. бе избран за общински съветник от листата на ПП „ГЕРБ", а предишния мандат бе общински съветник от „Герговден". Д-р Цветков е бил и председател на младежката организация на СДС в община Лом.