Областният управител на Монтана решава проблеми на земеделски производители
Областният управител на Монтана решава проблеми на земеделски производители / netinfo

 Среща с представители на съда и прокуратурата, на общините, полицията и ОД „Земеделие" организира областният управител на  Монтана Ивайло Петров. На срещата бяха обсъдени мерките, които трябва да бъдат взети за решаване на проблеми, произтичащи от неспазването на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи и Правилника за неговото прилагане относно създаване на масиви с цел тяхното уедряване.

Поводът е големият брой жалби, подадени до областния управител, за които основната причина е проявата на самоуправство от страна на някои от земеделските производители в областта.

„Ясно е, че само с общи усилия ще успеем да се справим с този проблем, затова всяка институция трябва да поеме сериозно нещата в ръцете си и спазвайки законовите разпоредби, да изпълни задълженията си, и ако се наложи, да налага и санкции". С тези думи Ивайло Петров призова участниците в срещата да ускорят процедурите за намиране на благоприятен изход от създалата се ситуация.

Ивайло Петров призова всички представители на институции да бъдат безкомпромисни при прилагането на закона и пое ангажимент на предстоящата среща с кметовете на общини да поиска тяхното съдействие за справяне с проблема.