Новият областен управител на Враца залага силно на екипността
Новият областен управител на Враца залага силно на екипността / netinfo

Основните принципи, на които трябва да се облегне областната администрация в работата си, според новия областен управител на Враца Пепа Владимирова са доверие, екипност, мобилизация и отговорност.

„Държа на екипната работа. Но не разбирайте това по начин - всеки да се крие в общото, а всеки да влее силите си, за да работи екипът. Искам да изградим екип на доверието и затова давам равен шанс на всеки един. За мен е важно кой, колко работи, колко е активен и съм напълно добронамерена към всеки един от вас. С това искам да опровергая и някои тиражирани неистини, че в екипа ще има чистки", така се обърна към служителите в областна администрация в първата си работна среща с тях г-жа Владимирова.

Тя подчерта още, че без своите служители никой управленец не може да осъществи плановете си, а това, което е по силите на един добре балансиран екип, не е по силите и на най-големия професионалист. Областният управител поясни, че е нужно за добрата работа всеки да дадва максимума от себе си и да бъде отговорен в това, което прави. „Аз ще нося отговорността на всяко едно мое управленско решение, но всеки един трябва да носи отговорността на своите действия като служител", допълни още тя.

Пепа Владимирова изтъкна и това, че вече е възложила на главния секретар и двамата директори на дирекции да бъде изготвена справка за състоянието на администрацията към момента. На база тази справка ще бъде направен и анализ, както и предприети съответни действия в управлението.