Две нови смето-събиращи машини пристигнаха днес във Враца. Те струват над 400 хил. лв. и заедно с тях паркът на БКС вече има 4 такива. Според търговския представител на фирмата доставчик „FAUND" за Източна Европа - Юрген Тиразе, камионите не се нуждаят от много поддръжка, значително намаляват разходите за гориво и престой и улесняват работата на служителите. Той допълни още, че да се осигури такава техника, при тези ниски нива на местни данъци и такси, в условията на световна икономическа криза, е героизъм. Враца e европейски град, след като общината има като приоритет чистотата на града, обобщи Тиразе.
На събитието присъстваха още кметът на община Враца инж. Тотю Младенов, зам. кметът по строителство- Светла Кръстева , управителят на общинското дружество БКС - Иван Младенов.
"Аз съм радостен, че това което си обещахме преди 20 месеца вече е факт - коментира инж. Тотю Младенов. Работи се за оптимизиране на разходите и увеличаване на приходите. Вложените инвестиции много бързо се възстановяват . БКС вече ще има възможност дори да предлага външни услуги и да сключва договори със съседни общини, като по този начин ще има и повече приходи".
Жителите на община Враца скоро време ще почувстват ефекта от новата техника, обеща управителят на БКС Иван Младенов.
Според служители на дружеството обаче, ефектът от машините няма да е много голям, защото хората, които работят с тях получават минимално заплащане и не са мотивирани да работят.