Почетен приз ще връчи местната приходна администрация на конкурса „Данъкоплатец и осигурител в обхвата на НАП Монтана за 2008 г.", който традиционно ще се състои в началото на юли.
Третото издание на регионалния конкурс е поредното доказателство, че изграждането и поддържането на коректни взаимоотношения с клиентите са сред приоритетите на Националната агенция за приходите. Целта на инициативата е да се отдаде дължимото на онези от тях, които коректно и съвестно внасят задълженията си към държавата.
12 са номинираните участници в конкурса тази година. Това са монтанските дружества АСМ и ВиК, Компас - с. Комарево, Ломско пиво, многопрофилните болници в Лом и Монтана, ломската фирма «Манифатура форте», общините Лом и Монтана, Пристанищен комплекс - Лом, монтанското дружество «Пътинженеринг-М» и берковското «Хил».
Това са клиентите на НАП Монтана с внесени през 2008 г. данъци и осигуровки в бюджета в най-голям общ размер. Нов момент тази година е, че заради приноса им в надпреварата са включени и такива на бюджетна издръжка.