За предотвратяване на пожари и пътно-транспортни произшествия по републиканската пътна мрежа през летния сезон, екипите на Областно пътно управление - Монтана започнаха окосяване на тревните площи и почистване на сервитутната зона от горими материали създаващи опасност от възникване на пожар. Косене на крайпътната растителност се извършва на пътя Берковица-Монтана; Бели мел-Мартиново; Славотин-Монтана; Боровци-"Балова шума"; Превала-Бели мел, както и на подхода Монтана - Враца.
Областно пътно управление Монтана призовава гражданите, пътуващи по републиканската пътна мрежа в областта да не изхвърлят неизгасени цигари и други горими материали извън превозните средства, да спазват правилата за движение и пожарна безопасност, което ще допринесе за намаляване на възможността от инциденти.