Хванаха наркопласьори по време на явка
Хванаха наркопласьори по време на явка / netinfo
Голямо количество наркотици задържаха служители на сектор БОП при ОДП Враца по време на Специализирана полицейска операция на пътя между селата Косталево и Крапец. При проверка на лек автомобил „Поло, в единият от пътниците, с инициали Г.И. на 18 години, е открит плик съдържащ 100 пакетчета с жълто прахообразно вещество, реагиращо на полевия тест на „амфетамин” и 20 пакетчета с бяло прахообразно вещество, реагиращо на „кокаин”.

В колата се е намирал още един младеж на 22 години с инициали А.И., водачът Г.В. е на 33 години, и тримата са от Враца.

В непосредствена близост е проверен още един автомобил БМВ 525, управляван от Д.Н. на 32 г. от Мездра.

Според информация на полицията, при извършено последващо претъсване на жилище в Мездра, ползвано от водача на БМВ-то са намерени 80 гр. жълто прахообразно вещество, определено от теста като „амфетамин”, 90 гр. тъмно кафяво вещество, реагирало на „хероин”, 82 пакетчета съдържащи бяло вещество – кокаин. Открит е и пистолет „Валтер”, калибър 7,65 мм с четири пълнителя, цеф за същия пистолет, 35 патрона за него, 76 патрона калибър 9х19 и златарска везна.

Работата по случая продължава.