Клуб по шах мат откриха днес в село Лик водачът на листата и мажоритарен кандидат на ПП ГЕРБ за Враца Николай Коцев и инж. Николай Рашев - трети в листата за народни представители на партията. На тържеството присъства и изпълнителният директор на федерацията по шах Николай Велчев.
"Бих работил истински за това да има местно самоуправление, каза г-н Коцев и бих подкрепил кмета ви за следващ мандат".
"Направихме първия правилен ход като избрахме кмета Йото Пешовски, сега ще направим и последния, и той ще бъде печеливш", каза Николай Рашев и добави, че в негово лице с. Лик има рядък шанс да изпрати свой представител в 41-то Народно събрание.
Малко по-късно двамата кандидати за народни представители постигнаха 50% успеваемост в битката на шахматната дъска.