Двама полицаи бяха уволнени от директорът на Областната дирекция на МВР Враца комисар Иван Сълов. Дисциплинарното наказание е наложено на полицай Цветомир Иванов служител в РУ МВР Враца, за това, че на 3 април по време на отпуск е управлявал лек автомобил след употреба на алкохол. Пробата при него е отчела 1.04 промила.
Полицай Иван Иванов служител в РУ МВР Мизия е получил същото наказание, за това че на 27 май, в извънработно време е управлявал лек автомобил, след употреба на алкохол и е предизвикал катастрофа, в следствие на която е ранен спътникът му. При него дрегерът е отчел 2.39 промила.
Действията на двамата служители се отразяват негативно върху престижа на МВР като институция, поясняват от полицията. Деянието се квалифицира като тежко дисциплинарно нарушение по смисъла на чл. 227 от Закона на МВР. Заповедите за уволнение са връчени след извършени проверки и по двата случая.