Двама министри във Враца - обсъждат спортното бъдеще на града
Двама министри във Враца - обсъждат спортното бъдеще на града / netinfo

Министърът на физическото възпитание и спорт Свилен Нейков се запозна с всички спортни бази във Враца. Близо три часа беше необходимо на кмета на община Враца Светла Кръстева, съвместно с новия министър на труда и социалната политика инж. Тотю Младенов и областния управител на област Враца Пепа Владимирова да запознаят Свилен Нейков със състоянието на спортните обекти във Враца. Министър Нейков посети Спортното училище, Картинг-пистата, тенис-кортовете, лекоатлетическата писта, закритият плувен басейн, помощните футболни игрища, залата за волейбол.

Свилен Нейков пое конкретни ангажименти, които ще бъдат осъществени в рамките на следващите няколко години. На първо място, в тясно сътрудничество с община Враца ще се работи по усвояването на средствата по оперативните програми за развитие на спорта. Колкото до разпределението на средствата за федерациите, министър Нейков разясни, че за в бъдеще приоритет ще имат олимпийските спортове, но разликата във финансирането с останалите няма да е много съществена. Масовият спорт ще бъде финансиран от редица европейски програми, като главната цел е не само да се усвоят парите, но и това да даде резултати.