Част от врачани останаха без обяд заради ЧЕЗ
Част от врачани останаха без обяд заради ЧЕЗ / netinfo

Половин Враца остана без ток днес. Причината е профилактика на подстанция Враца 1. "Профилактиката е планувана, съобщи дежурния и обеща, че в ранния следобед захранването ще бъде възстановено.

Липсата на необходимото огласяване предизвика възмущение сред гражданите, според които, ако действията на някои засяга ежедневието на други то те трябва да бъдат информирани. Спирането на тока попречи на работата на магазините с електронни везни и каси, остави и част от хората без обяд.

На страницата на ЧЕЗ Разпределение имаше обяснение, че дейностите се извършват по искане на ЕСО ЕАД Враца и ще са от 9 до 13 часа.