Спортно-техническата комисия при Българския футболен съюз определи датите, на които ще се играят срещите от „Б” група през месец април. Според графика, врачанският „Ботев” има да изиграе 3 домакинства и 3 гостувания по време на четвъртия месец от годината. Около Великденските празници са предвидени да се изиграят и два междинни кръга.
На 4 април (събота) тимът от града под Околчица гостува на стадион „Огоста” на лидера във втория футболен ешелон „Монтана”. Този мач, както и останалите срещи през април са с начален час 17 часа. Срещата е от програмата на 20-ия кръг.
Следва домакинство на ПФК „Бургас”, което е на 9 април (четвъртък). Следващата среща на врачани е гостуване на съименника им от Гълъбово, а мачът е насрочен за 15 април (сряда). Домакинството на „Пирин” /Разлог/, което е от програмата на 23-ия кръг, ще се изиграе на 18 април (събота). Следват два мача в Мездра – гостуване на местния „Локомотив”, което е насрочено за 22 април (сряда), и домакинство на „Локомотив” от Горна Оряховица, което ще се изиграе на 26 април (неделя).
Припомням, че „Ботев” играе и следващия петък (27 март), когато е прекъсването на родните футболни първенства заради европейската квалификация с Италия. Врачани обаче ще гостуват на „Черноморец” в Бургас в изтеглен мач от програмата на 28-ия кръг.