Берковица се разкрасява
Берковица се разкрасява / netinfo

Групите на общинско мероприятие "Комунални дейности" в Берковица работят активно за облагородяване на града.
По Програмата за временна заетост в момента се почиства каналът при автоколонката до автогарата.


Продължава и направата на тротоар по ул. "Здравченица", до момента е завършена дясната част /180 кв.м/.
Работниците по ПВЗ са ангажирани и с поддържането на централна градска част - почистване, поливане на зелени площи.
Сметоизвозването продължава по график за града и селата
Автомобили, които са за ръчно товарене на битови отпадъци също работят по улиците на града.
Прави се скара на ул. "Гурко" по предложение на гражданите.


До този момент за строителния сезон е извършено:
- почистване на преливника на яз. "Мишовица" ;
изчистена канавка на откоса , косене на трева и рязане на храсти по стената;
- стадион - окосяване на пространството около игрищата за футбол и ръгби;
- косене в м. "Ашиклар" покрай пътя за подобряване на видимостта на превозните средства;
- почистване на канала до Гимназия "Д-р Иван Панов"
- направа на тротоар - ул. "Пор. Загорски" и ул. "Хризантема" - левия тротоар.
- поправка на площадката пред входа на горната черквата и ремонт на паважа пред Гимназията;
Групата която отговаря за уличното осветление също работи - подменя лампи и отстранява други аварии. В момента работи в парк "Св. Георги Победоносец" - подмяна на кабели ниско напрежение.

Продължава също така и поставянето на нови тротоари по ул. „Николаевска" и ул. „Александровска". До дни започва изграждането на нов тротоар и по ул. „Лале". Средствата са капиталови, част от инвестиционната програма на Община Берковица за 2009 г.