Пътят Велико Търново- Горна Оряховица, към Арбанаси, ще бъде затворен за движение на автомобили на 19 и 20 януари в часовете между 08,30 и 17,30. Причината за временната организация на движението са падащите камъни от хълма Трапезица.
Скалните късове създават предпоставки за възникване на инциденти, съобщават от полицията. В посочения часови пояс ще бъде извършен оглед и почистване на емблематичния хълм. Затвореният пътен участък ще бъде охраняван от служители на сектор „Пътна полиция” при Областната дирекция на МВР.
Пътуващите в този часови пояс могат да се пренасочат към маршрута Велико Търново-Шереметя- Лясковец- Горна Оряховица и обратно.
Ограничаването на движението налага временна промява на движението на някои от автобусите от градския транспорт във В. Търново. Линиите с номера 50 и 110 ще бъдат с последна спирка пл. "Цар Асен I".