52-годишен мъж загина след взрив на газова бутилка в свищовското село Ореш. Инцидентът е станал около 12,50 ч. при заваръчни дейности в селскостопанска постройка в двора на къща.
При взрива се е срутила част от бетонна плоча към постройката и затиснала собственика, който починал на място. 29-годишният му син е ранен.
Откаран е с обгаряния в Спешна помощ в Свищов. Там медиците са установили, че има 50% изгаряния от втора и трета степен, предимно в долната част на тялото, травма на корема и е изпаднал в термичен шок. Това е наложило да бъде транспортиран незабавно в Клиниката по изгаряния към столичния институт "Пирогов".
По време на взрива в двора е имало и трети мъж, който е грундирал камион. Той е останал невредим, тъй като се е намирал зад камиона, който го е предпазил от ударната вълна.