Само за денонощие полицията спипа трима неправоспособни водачи
Само за денонощие полицията спипа трима неправоспособни водачи / снимка: DarikNews.bg, архив

Трима неправоспособни водачи са установени от служители на полицейските управления във Велико Търново, Свищов и сектор “Пътна полиция”. В петък около обяд в Дебелец била извършена проверка на лек автомобил “ВАЗ”, управляван от 26-годишен мъж от същия град.

В хода на проверката е изяснено, че водачът не притежава необходимото свидетелство за управление на автомобила и е седнал зад волана в едногодишния срок от наказването му по административен  ред за същото нарушение. Той е задържан за срок до 24 часа, информираха от полицията.

Същата вечер около 20:30 ч. в търновското село Самоводене служители на сектор “Пътна полиция” спрели за проверка лек автомобил “Пежо”, управляван от 37-годишен от Поликраище. Установено е, че водачът е неправоспособен и нарушението е извършено в едногодишния срок от наказването му по административен ред.

В петък в Свищов е установен друг неправоспособен водач – 24-годишния М. М. с лек автомобил “Фолксваген”. По трите случая в съответните полицейски управления са започнати бързи производства.