Единайсет медала спечелиха плувците от Етър-2000 на турнир в Ниш
Единайсет медала спечелиха плувците от Етър-2000 на турнир в Ниш / Дарик нюз, архив

С 46 картотекирани състезатели разполага регистрираният през септември във В. Търново нов клуб по плуване „Етър- 2000", съобщи треньорката Роза Георгиева. Председател на спортната формация е Владимир Томов, треньори са Роза Георгиева и Веселин Фесчиев. Новият клуб е получил лиценз от Министерството на физическото възпитание и спорта и провежда тренировки в СОУ "Емилиян Станев".

В края на декември великотърновци спечелиха единайсет медала от традиционния международен турнир „Св.Никола" в Ниш. При момчета до 14 години Антъни Иванов победи в четири дисциплини- 50 и 100 метра свободен стил, 50 и 100 м бътерфлай, като на последната дистанция е трети при мъжете. В същата възрастова група Бояна Томова спечели два златни медала- на 50 метра гръб при момичетата и при жените. На 100 м гръб е втора при момичетата и трета при жените.

При 12- годиншните момичета Илина Йозова завоюва сребро на 200 метра бруст и бронз на 100 м., а на 200 м. гръб е четвърта. Добре се представи 10 годишният Тонислав Събев при момчетата, който на 200 м съчетано плуване е четвърти, на 50 и 100 метра бруст е шести, на 100 м. бътерфлай е пети, а на 50 м бътерфлай- шести. Симеон Събев е  пети на 200 метра свободен стил. Йордан Момински е седми на 50 метра гръб, а Георги Георгиев е девети на 200 м свободен стил.