Жълт код заради обилни дъждове е обявен за неделя във Варненска област. През нощта срещу понеделник се очакват значителни валежи с количества между 15 и 20 л/кв.м.
В Източна България вятърът от североизток постепенно ще се усилва, като скоростта му ще достига до 12-15 м/сек. През нощта по Черноморието ще духа силен северен вятър с пориви до 17-20 м/сек.
Сутринта ще е топло с температури 10-13 градуса, които през деня ще останат почти без промяна. Понижението им ще започне привечер, когато от север ще нахлува по-студен въздух и температурите бързо ще се понижават
Вълнението на морето преди обяд ще е 1-2 бала, с усилването на вятъра ще се увеличи до 3-4 бала. Температура на морската вода 8-10 градуса.
Заради очаквани обилни валежи за неделя е обявен код "оранжев" за осем области в страната: София, Пазарджик, Смолян, Кърджали, Хасково, Стара Загора, Пловдив и Габрово. Жълт код е в сила за цялата останала част от страната, с изключение на областите Видин и Силистра.