/ live.varna.bg
11 варненски училища се включиха във волейболния турнир за VIII-X клас, част от Общинските ученически игри 2018/2019 г. Първа ЕГ победиха IV ЕГ „Ф. Ж. Кюри“ с резултат 2:1. На трето място останаха СУЕО „А. С. Пушкин“.

43 училища със заявки за Общинските ученически игри

При волейболистите от V-VII клас победители са момчетата от ОУ „Г. С. Раковски“. На второ място са от ОУ „Ангел Кънчев“, а на трето - от ОУ „Добри Чинтулов“. Отборите получават право за участие в Областните първенства.

турнир за ученици във Варна
live.varna.bg

Във футболната надпревара за ученици XI-XII клас шампиони са възпитаниците на СУ „Найден Геров“, които завършиха турнира без загуба. На второ място останаха гимназистите на ВТГ „Г. С. Раковски“, а трети - ВМГ „Н. Чудотворец“.

Всички призьори в спортовете получават предметни награди, осигурени от дирекция „Спорт“ към Община Варна.

На 14 ноември, от 10.00 часа в СК „Локомотив“ ще се проведе турнирът по лека атлетика за III-IV клас.