България се класира за финалите
България се класира за финалите / Bulgaria beach soccer
Националният отбор на България по плажен футбол загуби последния си двубой от четвъртия предварителен кръг на ЕВРОлигата, но въпреки това за втори път след 2012 г. се класира за финалите на най-престижната надпревара на Стария континент. Възпитаниците на Симеон Христов направиха добър мач, но отстъпиха на домакина и фаворит в нашия поток Унгария с 3:7. Въпреки това "лъвовете" са един от трите най-добри втори тима в четирите групи, които си осигуриха право за участие във финалите, след като записаха победи в другите си две срещи - 10:5 над Дания и 8:1 над Андора. Решителните сблъсъци ще се проведат от 14 до 17 септември в Терачина, Италия.
Българите изнесоха добър двубой в курорта Шиофок, но нямаха късмет срещу класния си съперник. Трябва да се отбележи, че унгарците са 8-ми в европейската ранглиста по бийч сокър, а България е на 24-о място. "Маджарите" завършват с голова разлика 37:6 в предварителната група.
"Нашите" тръгнаха много амбицирано в двубоя, но нямаха късмет - Мартин Великов удари греда, а нарушение за дузпа срещу Георги Тузаков бе подминато от съдиите. В 6-ата мин. домакините откриха резултата, а веднага след това Павел Адамов отправи мощен шут, но нямаше късмет и нацели напречната греда. До края на първата третина головото съотношение набъбна до 3:0. През вторите 12 минути унгарците вкараха две попадения, а Филип Филипов с осмия си гол в надпреварата намали разликата - 1:5. Нашите отново играха добре, а два от шутовете им срещнаха гредите.
В началото на третия период унгарците покачиха на 6:1, след което България стигна до два гола. Първо Георги Тузаков се разписа директно от корнер, а след това Филип Филипов завърши отлична атака, в която участваха Мартин Великов и Иван Мартинов, дал поредната си асистенция в надпреварата в Шиофок. Веднага след това Филипов нямаше късмет, излязъл сам срещу вратаря, а "маджарите" оформиха крайния резултат в последните секунди.