15 катастрофи са регистрирани за последното денонощие във Варна, съобщиха за Дарик от КАТ. Произшествията са с материални щети и при тях няма пострадали.
Двама души загинаха при пътни инциденти през почивните дни. Жертвите са 28-годишен мъж и 57-годишен пътник. И двете катастрофи станаха в събота – съответно на пътя между Аксаково и село Долище и на автомагистрала „Хемус” в района на село Слънчево.
Мокри пътни настилки има в цяла Варненска област заради валежите в неделя.
Автомагистрала "Хемус" е затворена заради ремонт в района между общините Ветрино и Девня в посока Шумен. Обходният маршрут е през Девня.
Продължава ремонтът по пътя Варна – Аксаково - Добрич. Движението на автомобили става без отбиване. Затворена за товарни автомобили е отсечката между селата Арковна и Партизани.