На Николай бе поставена диагноза "Сарком на Юинг" от специалисти в турска клиника, където се лекува. Той вече е преминал и втори курс на химиотерапия, от който образованието се е повлияло.
dariknews.bg
Невена Йорданова, която е координатор на кампанията по набиране на средства, обясни, че след терапията окото напълно се прибра, така че видимо има белези, че туморът намалява.
Предстои в понеделник да започне третата от общо 6-те химиотерапии, които да помогнат на момчето.
За съжаление парите свършват дотук. Въпреки че е отпускарски сезон, присозваваме всички фирми, хора, който може – да помогне. Събрали сме половината сума само за месец и половина 85 хиляди – не е е малка сумата, казва Невена Йорданова.
dariknews.bg
Съучениците му са започнали и акция „ жълти стотинки за Ники“. Всеки, който има събрани дребни монети, може да ги дари в подкрепа на младежа. Пункт за събиране на монети има на пешеходната алея в Шумен, срещу Цветния пазар.
IBAN: BG49 UNCR 7000 1522 9531 20
BIC: UNCRBGSF
Титуляр Николай Траянов Иванов