Задържаха пияни шуменци нападнали полицаи и отказали да платят за такси
Задържаха пияни шуменци нападнали полицаи и отказали да платят за такси / снимка: ОД на МВР

Двама мъже и една жена от Шумен са задържани, след като нападнали полицаи и отказали да платят сметката си за такси, информират от Областната дирекция на МВР. Сигнал за скандал на ул. „Владайско въстание", между таксиметров шофьор и трима видимо пияни души, е подаден в полицията рано тази сутрин.

Пристигналите на мястото служители на реда установили, че двама мъже, на 39 и 20 години и 37-годишна жена, които били пияни, отказали да платят сметката си за таксиметрова услуга, като заплашвали шофьора и се държали арогантно. Полицаите опитали да снемат самоличността на тримата, но те продължили с агресивното си поведение, обиждали и заплашвали униформените.

Жената отказала да влезе в служебния автомобил, за да бъде откарана до Районното управление. При опит да й бъдат поставени белезници тя скъсала пагона и част от ръкава на униформата на един от служителите на реда. След като й поставили белезници, по-младият от мъжете, който е криминално проявен, се нахвърлил върху полицаите и продължил да ги обижда.

Тримата са арестувани за 24 часа, образувано е бързо производство за оказване на съпротива срещу орган на властта. За подобно престъпление Наказателния кодекс предвижда лишаване от свобода до 5 години.