За Деня на Разград – концерт на ансамбъл “Филип Кутев”
За Деня на Разград – концерт на ансамбъл “Филип Кутев” / netinfo
Концерт на Националния фолклорен ансамбъл “Филип Кутев” е сред събитията в културния календар по повод утрешния Ден на Разград. Музикалната проява е насрочена за 18,00 в голямата зала на Общински културен център, преди нея ще бъдат връчени тазгодишните отличия “Почетен гражданин на Разград”. Носителите ще бъдат определени по-рано днес на тържествена сесия на Общинския съвет.

Половин час преди това събитие отново в Общинския културен център, но във фоайето, ще бъде открита изложба от експонати от фонда на Исторически музей-Разград, озаглавена “Градът и времето”.

В част от събитията ще участват и гостите на Разград от градовете-побратими Орел (Русия) и Кълъраш (Румъния). Руската делегация е водена от първия заместник-кмет на Орел Василий Ерьомин, а румънската – от заместник-кмета на Кълъраш – Пику Сисман.