Днес кандидатите за депутати на Коалиция за България Румен Овчаров и Румен Такоров облякоха екипи и играха стрийтбол срещу отбора на журналистите на централния площад в Търговище.
Малко преди това, на пресконференция, Румен Овчаров каза, че обича трудни каузи, но не разбира унинието в Търговище. Според него, четирите години успешно управление са достатъчна причина БСП да влезе със самочувствие в тези избори и да мобилизира не 8, а над 20 хиляди избиратели.
"Моята рецепта за успех е разумен баланс между прагматизъм и емоция. Пропорционалният вот е прагматичния вот, вота за политика. Ген. Гецо Гецов - нашият мажоритарен кандидат - е израз на емоционалния вот на българина. Той е доказал се професионалист, който може да обедини гласовете." - каза още Овчаров. Според него, най-лошият сценарий за страната ни, в условията на световна криза, би бил да не се създаде правителство веднага след изборите. "И то трябва да е с добра обществена подкрепа. Би било добре за България, БСП да води преговорите за тази коалиция" - добави той.
"Основните приоритети в дейността ми, ако получа доверието на избирателите, ще бъдат надграждане на успешния модел, осигуряващ ред и сигурност в малките населени места, борба с корупцията и организираната престъпност и утвърждаване на Полицията като авторитетна държавна институция. Ще работя също за довършване на реформата в МВР, постигане на по-добра ефективност и качество на полицейския труд, изграждане на високо-професионални звена за борба с организираната престъпност, активни мерки за защита на децата ни на улицата, в интернет, в борбата с наркотиците." - каза на срещата мажоритарният кандидат на Коалиция за България ген. Гецо Гецов.
На пресконференцията присъстваха още трима представители от листата на Коалиция за България - досегашният депутат Румен Такоров и младите и доказали се в работата си Нели Николова - директор на гимназията в Антоново и Светлана Грозданова - директор на Дома за възрастни хора в Търговище.