КАТ погва и пешеходците в Шумен
КАТ погва и пешеходците в Шумен / netinfo

Пътна полиция стартира втората си кампания в рамките на акция „Зима" - „Водачи и пешеходци за толерантност на пътя".

По думите на инспектора в сектор "Пътна полиция" към ОД на МВР-Шумен Мирослав Миронов кампанията ще продължи до 16 ноември - Световния ден за възпоменание на пострадалите при пътнотранспортни произшествия. По-специално внимание ще бъде обърнато на неправилно пресичащите пешеходци, най-вече в тъмната част на денонощието.

Местата, на които контролът ще бъде засилен, са пешеходните пътеки в централната градска част и местата с повишена аварийност с участието на пешеходци.

Според данни на ОД на МВР-Шумен най-засегнатата група на пострадали пешеходци в Шуменско е на тези от 25 до 64 години и възрастните хора над 64 години, което съвпада със статистиката в национален мащаб.

„Искам да изкажа съболезнованията си към семействата на загиналите в пътни инциденти. Ние ще се присъединим към инициативата с проповед на тема „Да спазваме правилата за движение по пътищата" по време на петъчната си молитва", каза Мустафа Ахмедов, представител на Районното мюфтийство в Шумен, и апелира към всички участници в движението да бъдат внимателни и отговорни.

На брифинга, организиран по темата, беше поканен и представител на православната църка, но такъв не се появи.