БЛС ще даде на прокуратурата НЗОК
БЛС ще даде на прокуратурата НЗОК / netinfo
БЛС ще сезира прокуратурата за нарушенията извършвани от НЗОК, каза в Русе председателят на съюза д-р Андрей Кехайов. В цялата страна се оказва натиск върху лекарите за подисване на индивидуални договори със здравната каса. Това стана ясно след провелата се среща между ръководството на БЛС и русенските лекари.

От лекарския съюз твърдят, че има случай на отказ за прием на отчетните документи без заявление за сключване на договор. Лекарите настояват още да се възстанови договорното начало, в противен случай кризата в здравеопазването ще се задълбочи.

На предстоящия национален протест в София да изразят позиция са поканени министърът на здравеопазването и директорът на Националната здравноосигурителна каса.