/ ОДМВР-Разград
С турнир по футбол на малки врати полицейските служители продължиха изявите по повод Професионалния празник на МВР - 5 юли, съобщават от пресцентъра на ОДМВР-Разград.

Разградското Районно управление спечели купата в турнира по футбол за Празника на МВР
ОДМВР-Разград

Срещите се играха на спортния терен в „Гнездо на орли” в две полувремена по 15 минути. В надпреварата се включиха шест отбора. Свои тимове излъчиха РУ-Разград, РУ-Лозница, ПБЗН-Разград, РУ-Исперих, РУ-Кубрат и ОДМВР-Разград.

Отборите играха, разделени в две групи по три тима всеки срещу всеки. В „А” група с две победи и общо 7 вкарани гола първи се класира отборът на ПБЗН – Разград. Последваха го служителите от отбора на Дирекцията, които имаха една победа и една загуба.

В „Б” група първенец след срещите се оказа отборът на РУ-Разград с две победи и девет вкарани гола. След него се класира тимът на РУ-Исперих с една победа и една загуба.

За първо място се бориха отборите на РУ-Разград и ПБЗН, а за трето - РУ-Исперих и Дирекцията. В крайното класиране четвърти остана отборът на Дирекцията, трето място спечели отборът на РУ-Исперих.

След оспорвана надпревара между отборите на РУ-Разград и ПБЗН финалният мач завърши 1:1. При изпълненията на дузпи полицейските служители се наложиха с 5:4. Така шампионската купа грабна тимът на РУ-Разград, а второ място завоюва отборът на огнеборците.

За състезателите на първо, второ и трето място бяха подсигурени купи, грамоти и парични премии от Спортен клуб „Хан Аспарух”. Наградите връчи директорът на ОДМВР-Разград старши комисар Ивайло Йовчев.

Това бе второто събитие, посветено на тазгодишния Професионален празник на МВР, вчера се проведе турнир по стрелба с боен пистолет, в който победи отборът на Областната дирекция на МВР.